SP S PRÁVNÍ MOCÍ

REZIDENCE NA KARMELI

REZIDENCE NA KARMELI

Rezidence „Na Karmeli“ se nachází v historickém centru Mladé Boleslavi přičemž celkový koncept vychází z předchozí konzultace s orgánem státní památkové péče a stanoviska Národního památkového ústavu. Návrh byl realizovaný renomovanou architektonickou kanceláří „KARLÍNBLOK architekti & projektanti s.r.o.“

Komplex obytných budov se skládá ze třech nízkopodlažních objektů, které spojuje suterénní podnož sloužící jako podzemní parking. Budovy vytváří ucelený vnitroblok, který je vyhrazen pouze pro jeho obyvatele a návštěvy, kde fasády a uspořádání vytváří dojem uzavřeného a polosoukromého obytného prostoru s balkony, pergolami a předzahrádkami oddělenými od sebe živými ploty. Celý komplex je tedy vhodně zasazen do místní urbanizace s tím, že poskytuje majitelům bytů vnitřní svět oddělený od centra města, který má za cíl vytvářet příjemné, klidné prostředí obklopené zelení, které je schované před ruchem centra města.

FAKTA O PROJEKTU

Projekt je z hlediska bezpečnosti a soukromí pro obyvatele postaven na gradaci prostorů. Z veřejně přístupné ulice Na Karmeli se přes vstupní bránu, vybavenou zvonkovým tablem, do areálu dostanou kromě nájemníků jen vítaní návštěvníci či například kurýrní služba. Druhým stupněm gradace prostorů je polosoukromý prostor, tzn. konkrétní budova v rámci komplexu, která je přístupná jen jejím rezidentům. Třetím stupněm jsou samotné byty, terasy a balkóny, popř. předzahrádky bytů na úrovni terénu, které jsou přístupné jen obyvatelům daného bytu.

Celkový počet bytů: 56
Provedení: vysoký standard
Hrubá podlažní plocha: 7.910 m2
Počet parkovacích stání: 60
Rozpočet projektu: 425 mil. Kč

VIZUALIZACE PROJEKTU

AKTUÁLNÍ STAV PROJEKTU

Stavba zahájena.

REZIDENCE NA KARMELI, MLADÁ BOLESLAV